WOJCIECH KRUCZEK

pianistaWojciech Kruczek ukończył w 2019 roku UMFC w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just.

Obecnie studiuje kameralistykę fortepianową w klasie prof. Katarzyny JankowskiejBorzykowskiej.Laureat nagród na konkursach o zasięgu międzynarodowym, m.in. na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Pamięci Very LotarSzewczenko w Jekaterynburgu, Rosja (2016), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Alion Baltic w Tallinie, Estonia (2016), Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Agustina Aponte na Teneryfie (2020). 

Regularnie koncertuje, zarówno solo, jak i kameralnie, w miejscach takich jak m.in.: Łazienki Królewskie, Muzeum Chopina, Pałac w Radziejowicach, Żelazowa Wola. Interesuje się wykonawstwem historycznym na dawnych fortepianach. Ma na swoim koncie recitale na instrumentach z epoki. Wziął udział w kursach mistrzowskich, aby poszerzyć wiedzę i umiejętności, m. in. w Brukseli, Lusławicach, Radziejowicach. 

Jest stypendystą Banku Societe Generale, dzięki któremu nagrał płytę Cameral Stories w duecie fortepian-akordeon z Łukaszem Brzeziną. Za wybitne wyniki w nauce 4-krotnie otrzymał stypendium rektora UMFC dla najlepszych studentów. Jest również stypendystą Prezydenta Miasta Legionowo.

Występy Wojciecha Kruczka w Łazach.

<<< powrót do programu festiwalu