MICHAŁ OLESZAK

<<< powrót do programu festiwalu

Michał Oleszak urodził się w 2000 roku we Wrocławiu.
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat.
W 2013 zaczął edukacje w Zespole Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.
Trzy lata później został uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Po jej ukończeniu kontynuował naukę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety- Bugaj, prof. Joanny Ławrynowicz- Just i prof. Konrada Skolarskiego.

Jest laureatem konkursów pianistycznych oraz konkursów muzyki kameralnej m. in.:

  • I miejsce na Międzynarodowym Konkursie w Koszycach;
  • I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Łomiankach,
  • III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narvie;
  • I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Busku-Zdroju
  • I miejsce na Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej.

Swoje umiejętności pianistyczne rozwijał także na kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów takich jak: Piotr Paleczny, Andrzej Jasiński, Philippe Raskin, Stephan Möller, Wojciech Świtała, Robert Szreder, Maria Szwajger-Kułakowska, Bernd Goetzke, Ewa Kupiec oraz Elżbieta Stefańska.

Występował m. in. w: Estonian Opera Theatre w Tallinie, Filharmonii w Koszycach, Ehrbar-Saal w Wiedniu, Filharmonii Opolskiej, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Zamku w Łańcucie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Sali Lustrzanej w Tarnowie oraz wielokrotnie na Zamku Królewskim w Warszawie. Współpracował także z Programem Drugim Polskiego Radia oraz Radiem RDC.

 

 

<<< powrót do programu festiwalu