ZUZANNA KRYSTIAN-BROWALSKA

<<< powrót do programu festiwalu

Zuzanna Krystian – Browalska urodziła się 19 listopada 2008 r. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat pod kierunkiem mgr Hanny Tokarskiej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Od września 2023 r. jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just.

W ciągu kilku lat swojej edukacji artystycznej Zuzanna uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów fortepianu, m.in.: prof. Katarzynę Popową-Zydroń, prof. Elżbietę Stefańską, prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Andrzeja Tatarskiego, prof. Pawła Zawadzkiego, prof. Wojciecha Świtałę.

Młoda pianistka zdobyła nagrody na wielu międzynarodowych konkursach, m.in.:

  • 1 nagrodę oraz nagrody specjalne za wykonanie utworu F. Chopina i J. S. Bacha w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narwie (Estonia, 2023 r.),
  • 1 nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Turznie, (Turzno, 2023 r.), 1 nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „C. Bechstein” we Lwowie (Ukraina, 2019 r.),
  • 2 nagrodę w American Virtuoso International Music Competition w Stanach Zjednoczonych (online, 2023 r.),
  • 1 nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Moskwie (2021 r., online),
  • 1 nagrodę oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie etiudy C. Czernego w grupie III w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Młodzi Wirtuozi” im. C. Czernego (2021 r.),
  • wyróżnienie specjalne oraz nagrodę dla najlepszego uczestnika z Polski w III grupie wiekowej w 30. Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (2023).

Zuzanna jest także laureatką konkursów o zasięgu ogólnopolskim, m.in.: 1 nagroda w Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie (2022 r.), 2 nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2022 r.), 1 nagroda ex aequo w Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (2020 r., edycja online), 1 nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. A. Tansmana w Łodzi (2019 r.), 1 nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Dziesięciolatków w Opolu (2018 r.).

W czerwcu 2023 r. miała przyjemność wystąpić po raz pierwszy jako solistka z Bałtycką Filharmonią Młodych w ramach Koncertu Polish Rising Music Stars i XII Euro Chamber Music Festival.

Dotychczas Zuzanna występowała w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, w Żelazowej Woli, na scenach Akademii Muzycznej w Gdańsku, Bydgoszczy i w Katowicach, w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, Filharmonii Lwowskiej, Tallińskiej Szkole Muzycznej i Baletowej. Otrzymała również zaproszenie do udziału w koncertach w Wiedniu, Singapurze, Rzymie i Nowym Jorku.

Zuzanna od 2022 r. jest stypendystką programu „Zdolni” Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

<<< powrót do programu festiwalu