PAWEŁ WOJCIECHOWSKI

<<< powrót do programu festiwalu

Paweł Wojciechowski urodził się 6 grudnia 2002 roku w Olsztynie. Od października będzie studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Janusza Olejniczaka i prof. Joanny Ławrynowicz-Just.

Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, m.in.: I miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Krystiana Tkaczewskiego w Busku Zdroju (2019), Grand Prix na IV Konkursie Indywidualności Muzycznych ATMA w Zakopanem, tytuł Laureata Estrady Młodych 53. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku i nagroda specjalna Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie – recital pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich w Warszawie (2019), I miejsce i Nagroda Publiczności na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Very Lotar-Shevchenko w Jekaterynburgu (Rosja, 2018), Grand Prix na XV Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku (2018), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym: ,,Hua Biao International Piano Open Competition in China’’ (2018), I miejsce i nagroda specjalna dla największego talentu konkursu ,,Special Promising Talent’’ na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Józefa Krogulskiego w Tarnowie (2018), I miejsce oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Jana Sebastiana Bacha na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narwie (Estonia, 2018).

Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów jak: Dina Yoffe, Kevin Kenner, Alexander Kobrin, Vladimir Slobodyan, Wojciech Świtała, Paweł Zawadzki oraz  Lubow Nawrocka.

Występował m.in. w Salle Cortot w Paryżu, na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Hachinohe, w filharmoniach w Eindhoven, Tallinie, Kownie, Olsztynie, Warszawie, a także w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie w cyklu koncertowym „Młode Talenty” i na Zamku Królewskim w Warszawie. W 2015 roku, na specjalne zaproszenie prof. Vladimira Slobodyana, wystąpił w Filharmonii w Kaliningradzie z orkiestrą tamtejszej filharmonii, wykonując Koncert fortepianowy D-dur J. Haydna. Jest dwukrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Olsztyna oraz trzykrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

<<< powrót do programu festiwalu