KRZYSZTOF GOLISZEK

<<< powrót do programu festiwalu

Krzysztof Goliszek urodził się w 2000 roku w Lublinie. Ukończył Społeczną Szkołę Muzyczną I st. im. H. Wieniawskiego w Bełżycach w klasie prof. Jerzego Bonia oraz Szkołę Muzyczną II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie prof. Ewy Stępki. Student Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Pierwszy stopień studiów ukończył pod kierunkiem prof. Beaty Bilińskiej, naukę kontynuuje w macierzystej uczelni w klasie fortepianu prof. Piotra Sałajczyka i w klasie kameralistyki prof. Grzegorza Biegasa. W 2022 roku również rozpoczął studia kompozycji pod kierunkiem prof. Eugeniusza Knapika, a od września 2023 roku uczestniczy w programie Erasmus w Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien w klasie prof. Markusa Prause.

Jest laureatem konkursów pianistycznych i kameralnych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Kilkukrotnie występował jako solista z towarzyszeniem orkiestry, m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej.
Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich, gdzie kształcił się pod kierunkiem wybitnych pedagogów, takich jak: Andrzej Jasiński, Zbigniew Faryniarz, Alexandra Zvirblyte, Irina Petrova-Chukovskaya, Alexei Orlovetsky, Michaił Woskriesienski.

Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin.

Do jego osiągnięć artystycznych należą:

  • II nagroda w VII Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych „Grajmy Razem” w Zamościu (2018),
  • II nagroda w XIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle (2018),
  • II nagroda w XX Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze (2018),
  • III nagroda w IX Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Katowicach (2019),
  • II nagroda i Nagroda Specjalna Prezesa Lubelskiego Oddziału ZKP na I Konkursie Kompozytorskim im. Kompozytorów Lubelskich (2019).
  • Nagroda Dyrektora IP w Bratysławie i Nagroda Dyrektora Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu w ramach XV Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku (2020),
  • II nagroda na IV. Danubia Talents Liszt International Music Competition w Rzymie (2022).
  • III nagroda w kategorii duety wokalne z fortepianem w Konkursie Kameralnym dla studentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach z okazji 50. lecia Katedry Kameralistyki (2023)

<<< powrót do programu festiwalu