MARTYNA KUBIK

<<< powrót do programu festiwalu

Martyna Kubik urodziła się 25 lipca 1999 r. w Krakowie. W 2017 r. ukończyła z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina w Krakowie w klasie prof. Olgi Łazarskiej. W 2022 r. ukończyła z oceną celującą studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo. Obecnie jest studentką studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo.

Jest laureatką i finalistką wielu konkursów pianistycznych, do najważniejszych należą:

  • Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie,
  • Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku,
  • Ogólnopolski Konkurs Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie,
  • Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny Chopinowskie Interpretacje Młodych w Żychlinie,
  • Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Koninie,
  • Zachodniopomorski Konkurs Pianistyczny w Szczecinie,
  • Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu,
  • Konkurs Pianistyczny im. H. Czerny-Stefańskiej i L. Stefańskiego w Płocku,
  • Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. B. Bartoka dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

W 2015r., jako laureatka Nagrody Specjalnej dla Największej Indywidualności XX Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego w Żaganiu, została zaproszona do USA - zagrała koncert w Nowym Jorku.

W 2017r. zakwalifikowała się do mistrzowskiego, międzynarodowego kursu muzycznego Morningside Music Bridge w Bostonie, organizowanego przez MMB Foundation we współpracy z Calgary Philharmonic Society oraz New England Conservatory.

W 2021r. podczas II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie otrzymała trzy nagrody pozaregulaminowe: Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Genewie – zaproszenie na koncert recitalowy podczas Festiwalu Chopinowskiego w Genewie, Nagrodę specjalną ufundowaną przez maestrę Lidię Grychtołównę oraz Nagrodę Krytyków Muzycznych.

W listopadzie 2022r. została mianowana na stanowisko wicedyrektora Towarzystwa Muzycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sosnowcu.

Występowała między innymi w USA, Szwajcarii, Niemczech, NOSPR w Katowicach, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Gorzowskiej, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie i w Żelazowej Woli, Mieście Ogrodów w Katowicach, Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach, koncertowała z orkiestrą Filharmonii Śląskiej i Gorzowskiej.

Była stypendystką programu Młoda Polska, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów oraz Małopolskiej Fundacji ,,Sapere Auso”.

<<< powrót do programu festiwalu