MARTYNA KUBIK

pianista
Martyna KUBIK urodziła się 25 lipca 1999r. w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Krakowie pod kierunkiem prof. Aleksandry Dobrowolskiej-Schut.W 2017r. ukończyła z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina w Krakowie w klasie prof. Olgi Łazarskiej.

Aktualnie jest studentką I roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo.

Jest laureatką i finalistką wielu konkursów pianistycznych, do najważniejszych należą:

  • Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Ogólnopolski Konkurs Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie,
  • Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny Chopinowskie Interpretacje Młodych w Żychlinie,
  • Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Koninie,
  • Zachodniopomorski Konkurs Pianistyczny w Szczecinie,
  • Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu,
  • Konkurs Pianistyczny im. H. Czerny-Stefańskiej i L. Stefańskiego w Płocku,
  • Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. B. Bartoka dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

W 2015r., jako laureatka Nagrody Specjalnej dla Największej Indywidualności XX Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego w Żaganiu, została zaproszona do USA - zagrała koncert w Nowym Jorku.

W 2017r. zakwalifikowała się do mistrzowskiego, międzynarodowego kursu muzycznego Morningside Music Bridge w Bostonie, organizowanego przez MMB Foundation we współpracy z Calgary Philharmonic Society oraz New England Conservatory.

Występowała między innymi w NOSPR w Katowicach, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie i w Żelazowej Woli, koncertowała z orkiestrą Filharmonii Śląskiej i Gorzowskiej.

Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci; Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Prezesa Rady Ministrów oraz Małopolskiej Fundacji ,,Sapere Auso”