MARCIN WIECZOREK

MARCIN WIECZOREK ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Podczas studiów licencjackich kształcił się pod kierunkiem prof. Ewy Pobłockiej oraz dr Pawła Wakarecego.

Zwycięzca konkursu imienia Teodora Leszetyckiego w 2020 roku, zwycięzca konkursu „La Palma d!Oro” w 2019 roku, laureat III Nagrody w konkursie George’a Enescu w Bukareszcie w 2021 roku, II Nagrody w konkursie „Nuova Coppa Pianisti” w 2019 roku, III Nagrody na konkursie „Luciano Luciani” w 2020 roku, Nagrody specjalnej dla najbardziej wyróżniającej się osobowości konkursu „Euregio” w 2019 roku, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie w 2014 roku i wielu innych. Ponadto jest laureatem Specjalnej Nagrody na Festiwalu Pianistycznym „Bolzano- Bozen” w 2016 roku oraz I nagrody na wykonanie koncertu z orkiestrą na Indiana University w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku.

Swoją grę doskonalił pod okiem Dang Thai Sona, Kevina Kennera, Eugena Indjića, Diny Yoffę, Janusza Olejniczaka i Katarzyny Popowej-Zydroń.

Wielokrotnie zapraszany na liczne festiwale na całym świecie. Występował między innymi na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, Festiwalu Chopinowskim w Genewie, Festiwalu Deia na Majorce, Festiwalu Pianistycznym w Karlovac w Chorwacji w 2014 roku czy Festiwalu Bolzano-Bozen. Występował w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, Czechach, Węgrzech, Chorwacji, Rumunii i Polsce w salach takich jak: NOSPR, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Gorzowskiej czy Ateneum Rumuńskim. Nagrywał dla Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Jest laureatem wielu stypendiów artystycznych w tym programu „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz stypendium Prezydenta Miasta Radomia.