ZUZANNA PERZANOWSKA-MOSKWIK

Zuzanna Perzanowska-Moskwik jest studentką Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Wojciecha Świtały. Ukończyła z wyróżnieniem ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie, gdzie od 7 roku życia kształciła się pod kierunkiem prof. Wilii Ochockiej-Janusz.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pedagogów, takich jak prof. Elżbieta Tarnawska, prof. Janusz Olejniczak, prof. Bronisława Kawalla, prof. Edward Wolanin, prof. Joanna Ławrynowicz-Just.

Jako laureatka konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych zdobyła ponad 30 nagród. Do jej najnowszych osiągnięć należą:

  • I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS (2020),
  • I miejsce oraz Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym “Od Bacha do Szymanowskiego” w Warszawie (2019),
  • I miejsce na X Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim (2018),
  • I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Młodych Indywidualności im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu (2018),
  • Grand Prix i Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu kompozytora narodowego na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Primavera” w Rydze-Łotwa (2017).

Koncertowała między innymi z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej oraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Pierwszy koncert z towarzyszeniem orkiestry wykonała w wieku 9 lat w Studio S-1 Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją maestro Macieja Niesiołowskiego.

Zuzanna występowała w siedzibie NOSPR w Katowicach, w Filharmonii Narodowej, w Filharmonii Świętokrzyskiej, na scenie Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w siedzibie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, w Łazienkach Królewskich, w Muzeum Karola Szymanowskiego w Atmie, w domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, w Pałacu w Jabłonnie, w centrum muzycznym Nowy Świat Muzyki, w Sali Balowej Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju i w Forcie Sokolnickiego. Pianistka koncertowała również poza granicami Polski, między innymi w Finlandii, Szwajcarii, na Litwie i Łotwie.

Za wybitne osiągnięcia artystyczne wielokrotnie otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Programu „Młoda Polska” Narodowego Centrum Kultury.