MATEUSZ DUBIEL

<<< powrót do programu festiwalu

Mateusz DUBIEL
pochodzi z Bielska-Białej. Urodził się w 2004 roku. Obecnie kształci się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, pod kierunkiem p. Anny Skarbowskiej.

Jest laureatem nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in:

 • I miejsca i 4 nagród dodatkowych na 27. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni,
 • I miejsca i nagrody specjalnej za wykonanie sonaty na 52. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Virtuosi Per Musica di Pianoforte" w Czechach (2019),
 • I miejsca na IX Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie (2018),
 • II miejsca w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Broumovská klávesa w Broumov (Czechy 2017),
 • I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Rybniku w roku 2017. Pierwsze nagrody również na konkursach online w roku 2020:
 • Quebec International Music Competition,
 • eMuse International Competition Atenach (Grecja),
 • III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Światoslawa Richtera w Seoulu (Korea płd).

  Uczestniczył w kursach prowadzonych przez wybitnych pedagogów i artystów takich jak m.in: prof. Andrzej Jasiński, prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, prof. Stanisław Firlej, prof. Charles Owen, prof. Zbigniew Raubo, prof. Joanna Ławrynowicz-Just.

  Koncertował m.in na Zamku Królewskim w Warszawie, w Festsaal des Amtshauses Hietzing w Wiedniu (Austria), Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Centrum Muzyki Vigyázó Sandor w Budapeszcie, North Bohemian Theatre w Czechach, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, oraz w Sali Koncertowej ZPSM w Bielsku-Białej.
  Występował na Festiwalach m.in "Chopin en Vacances" i "Wakacje z Chopinem" (Szafarnia).
  Interesuje się muzyką jazzową i improwizacją fortepianową. Dużą uwagę poświęca muzyce kameralnej, uczestniczył w XXVI Warsztatach Muzyki Kameralnej Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, miał zaszczyt wystąpić na scenie ze skrzypkiem Januszem Wawrowskim podczas kursów muzycznych w Łańcucie. Regularnie gra w duecie z jego córką, Julią Wawrowską.
  Stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Fundacji Pro Musica Bona, oraz MKiDN w roku 2020.

Występy Mateusza Dubiela w Dworze WYRĘBA w Balinie rodu Korsaków.

<<< powrót do programu festiwalu