JAKUB KUSZLIK

            Jakub KUSZLIK
urodził się w 1996 roku. W latach 2009-2015 uczył się w  Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie prof. Olgi Łazarskiej. Następnie uczył się w latach 2015-2021 na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Uczestniczył w masterclassach i lekcjach mistrzowskich z takimi artystami jak: Dang Thai Son, Arie Vardi, Kevin Kenner, Dmitry Alexeev, Vladimir Ovchinnikov czy Tamas Ungar.

            Jest laureatem nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych – II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „ Artur Rubinstein im memoriam” w Bydgoszczy w 2014 roku, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy w 2016 roku (otrzymał również nagrody za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina oraz koncertu I. J. Paderewskiego), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hilton Head w 2019 oraz III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Top of the world” w Tromso w 2019 roku.

 

            Występował w wielu miejscach w Polsce, a także zagranicą, w takich krajach jak: USA, Niemcy, Włochy, Norwegia, Islandia, Japonia. Brał udział w krajowych i międzynarodowych festiwal muzycznych, takich jak: Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, Międzynarodowy Festiwal im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego w Raleigh. Występował jako solista z orkiestrami: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Śląskiej w Katowicach.