ANTONI KAWECKI

pianistaAntoni KAWECKI
Urodził się 31 stycznia 2001 roku w Miechowie. Naukę gry na instrumencie rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia imienia Michała Kleofasa Ogińskiego w Miechowie w klasie fortepianu mgr Anny Machety. Szkołę tę ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Zenona Brzewskiego wchodzącej w skład Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie w klasie fortepianu prof. Iriny Rumiancewej-Dabrowski oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz.
W roku akademickim 2020/2021 rozpoczął studia w klasie fortepianu prof. dr hab. Wojciecha Świtały w Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Uczestniczył w kursach mistrzowskich pod okiem wybitnych pedagogów, takich jak: prof. Wojciech Świtała, prof. Marek Zawadzki, prof. Elżbieta Stefańska, prof. Irina Rumiancewa-Dabrowski, prof. Fumiko Eguchi, prof. Dina Yoffe, prof. Andrzej Jasiński, prof. Alicja Paleta-Bugaj, prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, prof. Mariola Cieniawa, prof. Marka Gustavsson czy prof. Maria Szwajger-Kułakowska.

Jest wieloletnim stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (2013-2020).

Za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2014/2015 i 2015/2016 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także za osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015 otrzymał stypendium Sapere Auso Małopolskiej Fundacji Stypendialnej.
Od stycznia 2013 do czerwca 2014 był stypendystą Fundacji BieleckiArt.
Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Do najważniejszych jego osiągnięć artystycznych należą:

 • I miejsce, Grand Prix oraz Nagroda Główna Powiatu Görlitz w XIV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym (Görlitz/Zgorzelec 2015r.),
 • III miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Maurycego Moszkowskiego (Kielce 2015r.),
 • I miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz (Jasło 2016r.),
 • II miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym (Augustów 2016r.),
 • I miejsce oraz Nagroda Specjalna im. Moniki Sikorskiej-Wojtachy w II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Anny Wesołowskiej-Madetko (Katowice 2016r.), W
 • wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie Solfeżowym dla uczniów szkół muzycznych II stopnia (Bielsko-Biała 2017r.),
 • I miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Mistrz klawiatury (Warszawa 2017r.),
 • III miejsce oraz Nagroda specjalna im. Tatiany Shebanovej Za szczególne predyspozycje chopinowskie w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Maurycego Moszkowskiego (Kielce 2017r.) ,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wyobraźni Muzycznej mYear (Wrocław 2018r.),
 • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Władysława Kędry (Łódź 2018r.),
 • I miejsce w I Międzynarodowym V Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim (Turzno 2019r.).
  Koncertowałem w takich salach jak: Sala Koncertowa i Kameralna Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, Sala Wielka (Balowa) i Koncertowa Zamku Królewskiego w Warszawie, Sala Balowa Zamku w Łańcucie, Vivaldi-Saal w ÖJAB-Haus w Wiedniu, Pałac Na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Katowicach, Sala Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie, Sala Koncertowa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Sala Koncertowa Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie, Sala Koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.