STANISŁAW ORACZ

<<< powrót do programu festiwalu

Stanisław Oracz urodził się 21 lipca 2003 r. Ukończył z wyróżnieniem Zespół Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. Jest studentem pierwszego roku w Królewskim Konserwatorium w Brukseli w klasie prof. Valentiny Igoshiny.
Do jego pianistycznych osiągnięć należą:

  • III Nagroda na Neapolitan Masters Competition 2020,
  • wyróżnienie przyznane przez Jury Główne oraz II miejsce przyznane przez Jury Studenckie na 10. Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów „Broumov Key” (Czechy, 2020),
  • II miejsce i Nagroda Specjalna na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Jana Hoffmana w Krakowie (2019),
  • II miejsce na I Międzynarodowym V Ogólnopolskim Pianistycznym Konkursie Chopinowskim w Turznie (2019),
  • wyróżnienie na XIV Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu (2018),
  • wyróżnienie na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli (2018).

Stanisław występował w wielu miejscach w Polsce oraz za granicą, m.in. w Dworze Artusa w Toruniu, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, Pałacu Romantycznym w Turznie, pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, auli Florianka Akademii Muzycznej w Krakowie, sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach, Filharmonii Gorzowskiej wraz z muzykami tamtejszej orkiestry oraz niejednokrotnie z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, podczas festiwalu „Le Weekend Musical” w Academie de Malmedy w Belgii, w Auditorium Wielick w Liége, w École Supérieure des Arts ARTS2 w Mons (Belgia) oraz podczas koncertów organizowanych w Konserwatorium w Brukseli. Występował również w programie kulturalnym „Bulwar Sztuki” Telewizji Toruń, a także w audycji „Co słychać?” w Radiu Dla Ciebie”.
Swój warsztat pianistyczny kształci biorąc regularnie udział w międzynarodowych kursach i klasach mistrzowskich. Dotychczas pracował z wieloma wybitnymi pedagogami, m. in.: prof. Michel Béroff, prof. Claudio Martinez Mehner, prof. Andrzej Jasiński, prof. Janusz Olejniczak, Florent Boffard, Aviram Reichert. W sierpniu 2021 roku został zaproszony w formie stypendium do uczestnictwa w międzynarodowej akademii pianistycznej Feuerwerk Einbeck (Niemcy) jako jeden z 11 pianistów z różnych państw. Był stypendystą stypendium „Toruński Maestro” prezydenta miasta Torunia oraz Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób zajmujących się działalnością kulturalną.


 

 

 

<<< powrót do programu festiwalu