JAKUB WŁOSZCZUK

pianistaJakub WŁOSZCZUK Urodził się w 1997 roku w Kraśniku.W 2020 roku ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem dr hab. Alicji Palety-Bugaj i ad. dr hab. Konrada Skolarskiego. Obecnie kontynuuje naukę na tej uczelni na studiach magisterskich w klasie fortepianu dr hab. Agnieszki Przemyk-Bryły oraz klasie kameralistyki prof. dr hab. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej i dr hab. Roberta Morawskiego. W latach 2010-2017 uczył się pod kierunkiem Przemysława Lechowskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, między innymi:

  •  IV Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego w Rzeszowie (2017),
  •  VIII Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (2017),
  • XIX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (2016),
  • II Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Muzyczne inspiracje. Chopin i kompozytorzy francuscy w Siedlcach (2015),
  • VIII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego Muzyki Współczesnej w Gdańsku (2010).

Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pianistów i pedagogów, takich jak: Lee Kum Sing, Tobias Koch, Frank-Immo Zichner, Katarzyna Popowa-Zydroń, Wojciech Świtała, Zbigniew Raubo, Aleksiej Sokołow, Gintaras Janusevicius i Marco Fatichenti.

Prawykonywał utwory współczesnych polskich kompozytorów: Dominika Lasoty, Mieczysława Baumgarta i Elżbiety Wojakowskiej.