JAN JAKUB ZIELIŃSKI

<<< powrót do programu festiwalu

Jan Jakub Zieliński urodził się w 2001 roku w Warszawie.
We wczesnym dzieciństwie przeniósł się z rodzicami do Francji, gdzie rozpoczął naukę gry na fortepianie pod kierunkiem Noel’a Bianchiniego. W 2016 roku, po ukończeniu konserwatorium miejskiego Antibes-Juan-les-Pins z wyróżnieniem, dostaje się do klasy Michel’a Bourdoncle’a w konserwatorium regionalnym Aix-en-Provence. W roku 2018 kończy z wyróżnieniem cykl nauczania średniej szkoły muzycznej (Diplome d’Etudes Musicales). W 2019 zdaje z wyróżnieniem maturę o profilu ścisłym.
W latach 2019-2022 studiuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Janusza Olejniczaka i celująco zdaje licencjat w czerwcu 2022. Kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Bydgoszczy, w klasie Prof. Katarzyny Popowej-Zydroń na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego.

Jan Jakub rozwijał swoje umiejętności muzyczne również podczas kursów i klas mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów takich jak: G. Tacchino, D. Yoffe, P. Badura Skoda, E. Pobłocka, P. Giusiano, K. Lifschitz, F. Aguessy, B. Rigutto, R. Muraro, A. Paleta-Bugaj, B. Goetzke, B. Strobel, E. Kupiec, P. Gililov, N. Demidenko, Y. Henry, A. Lubimov.

Jest zdobywcą pierwszej nagrody młodzieżowego konkursu Steinway & Sons w Paryżu. Uczestniczył w wielu festiwalach : Ma Vigne en Musique, Plaisir de Musiques, Les Nuits Pianistiques i Musique dans la Rue.

Wykonywał recitale i brał udział w koncertach na lazurowym wybrzeżu i innych regionach Francji, na Korsyce, w Niemczech, we Włoszech, Holandii i Polsce. Grał z orkiestrą symfoniczną Cannes PACA w 2014 i 2019 (pod batutą Phillipe’a Bender’a i Benjamina Levy).

Jan Jakub Zieliński jest również laureatem I nagrody i nagrody za najlepsze wykonanie muzyki Chopina na konkursie studentów zagranicznych w Antoninie, w czerwcu 2021.
W 2022 r. otrzymał V nagrodę na 51 Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Fryderyka Chopina oraz II nagrodę na konkursie duetów we Wrocławiu ze skrzypaczką Alicją Pustułą.

 

 

<<< powrót do programu festiwalu