MAREK JEUTNER

<<< powrót do programu festiwalu

Marek Jeutner urodzony 5 lutego 1998 roku w Katowicach. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat. Od 2012 do 2019 roku był uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach w klasie fortepianu mgr Grzegorza Machury. Szkołę tę ukończył z wyróżnieniem. W tym czasie brał udział w konkursach pianistycznych oraz kameralnych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Do jego najważniejszych osiągnięć należą :

  • Dyplom Laureata na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku i Dyplomy Specjalne za wyróżniające wykonanie utworów Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena oraz szczególne walory artystyczne podczas prezentacji (2019r.)
  • I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Władysława Kędry w Łodzi i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina (2018r.)
  • II nagroda na XX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2018r.)
  • III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Augustowie ( 2018r.)
  • II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Fortepianem w Gdańsku (2018r.)
  • Wyróżnienie w Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej we Wrocławiu ( otrzymał wówczas maksymalną punktację - 25pkt, 2017r.)
  • III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Władysława Kędry w Łodzi (2016r.)
  • III nagroda na XV Ogólnopolskim Żyrardowskim Konkursie Młodych Pianistów (2016r.)
  • II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Apolinarego Szeluty w Słupcy (2015r.)

Brał udział w kursach mistrzowskich gdzie doskonalił swoje umiejętności pianistyczne pod okiem wybitnych pianistów i pedagogów takich jak : prof. Wojciech Świtała, prof. Zbigniew Raubo, prof. Andrzej Tatarski, prof. Joanna Ławrynowicz-Just, prof. Paweł Zawadzki, prof. Andrzej Jasiński.

Od 2019 roku jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Świtały.

Koncertował m.in w : siedzibie NOSPR w Katowicach, Muzeum im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2019 roku za osiągnięcia artystyczne otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

<<< powrót do programu festiwalu