BENEDYKT HESZEN

<<< powrót do programu festiwalu

BENEDYKT HESZEN urodził się 9 kwietnia 2009 w Krakowie. W 2021 ukończył Archidiecezjalną Szkołę Muzyczną I st. im. ks. kard. Franciszka Macharskiego w Krakowie, w klasie fortepianu Danuty Gruzy. Obecnie kształci się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, pod okiem uznanego pianisty i pedagoga, Profesora Karola Radziwonowicza. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów dla młodych adeptów sztuki pianistycznej, takich jak London International Chopin Competition for Young Pianists (2023, III miejsce), XXX Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Sochaczewie (2022, III miejsce), XIX De Girard International Young Pianists Competition (2022, II miejsce), XXIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tuchowie (2020, I miejsce), IX Festiwal Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie (2020, III miejsce), 5th International Monika Sikorska-Wojtacha Piano Competition w Wieliczce (2019, I miejsce), VI Międzynarodowy Konkurs dla Dzieci i Młodzieży im. Beli Bartoka w Warszawie (2019, I miejsce).

Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Łańcucie „Od rzemiosła do mistrzostwa” (2019, 2021) oraz w Krynicy (2022), zaprezentował własną kompozycję w ramach XV Dnia Muzyki Współczesnej „Nowa Miodowa Jesień” (2021), koncertował dla polskich parlamentarzystów (Warszawa, Hotel Boss, 2022), dał oprawę muzyczną wieczorowi poetyckiemu „Z Cyprianem Kamilem Norwidem" w Dworze w Odonowie oraz spotkaniu z Posłem RP „Grzegorz Braun pod Wawelem”. Występował na koncertach w Krakowie, Warszawie, w Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, w Sali Balowej w Łańcucie, w Domu Zdrojowym w Krynicy, w Żelazowej Woli oraz w Londynie. Miał samodzielny recital wraz z pogadanką na tematy muzyczne w Busku-Zdroju pt. „Między Krakowem a Warszawą”.

Prowadzi aktywną działalność kameralistyczną w klasie Profesor Anny Misior. Podczas 22 Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorów Uczniowskiego Forum Muzycznego uczestniczył w prawykonaniu zwycięskiego utworu Grzegorza Wijasa (2023).

W 2021 otrzymał stypendium Marszałka Województwa Małopolskiego za szczególne osiągnięcia artystyczne.

 

 

<<< powrót do programu festiwalu