Sprawozdanie: Festiwal CHOPIN en VACANCES 2021 - we dworach i krajobrazach POLSKI (koncerty w Międzyzdrojach)

SPRAWOZDANIE
Festiwal Chopin en Vacances '2021-we dworach i krajobrazach Polski
koncerty w Miedzyzdrojach 14-15 sierpnia 2021 r.
/zgodnie z umową Nr 06152/21/FPK/NIMiT z dnia 29.07.2021 pomiedzy Fundacją "Ziemia Dobrzyńska", a Ministerstwem Dziedzictwa Narodowego i Sportu, NIMiT/
sporządzone w dniu 27 listopada 2021 r.

DOFINANSOWANO
ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu
"Muzyka" realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

ORGANIZATOR:
Fundacja
Ochrony Dziedzictwa, Kultywowania Tradycji, Wspierania Kultury i Rozwoju Lokalnego
"Ziemia Dobrzyńska"

PARTNERZY:
Międzynarodowy Dom Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 20, 72-500 Międzyzdroje,
Gmina Międzyzdroje, ul. Książąt Pomorskich 5, 72-500 Międzyzdroje,
Yamaha Music Europe Sp. z o.o. oddział w Polsce, ul. Wielicka 52, 02-567 Warszawa
 Szkoła Muzyczna II stopnia im. Zenona Brzewskiego, ul. Rakowiecka 21, 02-517 Warszawa,
Związek Szlachty Polskiej, ul. Żurawia 43 lok. 110, 00-680 Warszawa,
Stowarzyszenie Rodu Korsaków, Balin 20, 87-500 Rypin,
 Pracownia Autorska Domy Polskie arch. Beaty Kazimierskiej-Korsak, ul. Czereśniowa 6,
05-520 Konstancin-Jeziorna,
 Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, ul. Krakowskie Przedmieście 66,
00-322 Warszawa


PATRONATY HONOROWE:

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu p. Piotr Gliński,
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji p. Witold Kołodziejski
Związek Szlachty Polskiej,
Fundacja Polska-Europa-Polonia

PATRONAT MEDIALNY:

Polskie Radio CHOPIN

Zadanie zostało wykonane zgodnie z planem.
Podczas realizacji zadania p.t. Festiwal Chopin en Vacances '2021-we dworach i krajobrazach Polski, osiągniete zostały liczne wysokie cele:

  • umożliwiliśmy  wyrównanie szans w dostępie do kultury wysokiej dla mieszkańców i wczasowiczów spędzających wakacje w miejscowości letniskowej, nie będącej dużym ośrodkiem kultury, poprzez zrealizowanie na terenie Międzyzdrojów koncertów klasycznej muzyki fortepianowej "na żywo", na najwyższym poziomie artystycznym, w innych warunkach dla wielu z tych osób niedostępnym,
  • umożliwiliśmy wybitnej młodzieży pianistycznej koncertowanie podczas letnich wakacji, wzorem młodego Fryderyka, w niełatwych warunkach plenerowych,
  • stworzylismy wybitnie uzdolnionej młodzieży muzycznej okazję do spotkania się razem w większej grupie i koncertowania w niekonkursowych, pozbawionych napięcia i  stresu współzawodnictwa warunkach, sprzyjających wakacyjnemu zrelaksowaniu i zmniejszeniu dystansu między pianistą, a jego publicznością,
  • daliśmy młodym, najwybitniejszym polskim wirtuozom fortepianu możliwość zaprezentowania swoich doskonałych umiejętności podczas koncertów realizowanych "na żywo", a następnie możliwość ich weryfikacji i oceny własnej oraz w gronie profesorów prowadzących, na podstawie dokonanej rejestracji wideo koncertów,
  • ożywiliśmy promocję turystyczną naszego miejsca festiwalowego, wiążąc popularność Międzyzdrojów nie tylko z walorami letniskowego, wakacyjnego, nadmorskiego kurortu, ale  jako gospodarza dwudniowej imprezy festiwalowej związanej z realizacją na wybitnie wysokim poziomie, festiwalu muzyki klasycznej, a muzyki Fryderyka Chopina w szczególności, definiując w sposób nowy Międzyzdroje jako gospodarza i współorganizatora koncertów niezwykłego festiwalu młodej muzyki fortepianowej Chopin en Vacances, z dużym sukcesem, potwierdzonym entuzjastycznym zaproszeniem zarówno przez władze miasta, gminy oraz Międzynarodowy Dom Kultury do realizacji festiwalu w Międzyzdrojach w roku 2022 i w latach kolejnych.

Zorganizowano i przeprowadzono w pełni 4 koncerty fortepianowe Festiwalu Chopin en Vacances '2021-we dworach i krajobrazach Polski w Międzyzdrojach w dniach 14 i 15 sierpnia 2021 r. z udziałem 10 z najwybitniejszych i już wielce utytułowanych polskich pianistów młodego pokolenia. Koncerty zrealizowano w następujący sposób: koncerty poranne (o 12:00) składały się z 3 recitali każdy, a koncerty popołudniowe z 2 recitali każdy (o 17:00). Czyli każdego dnia wystąpiło 5 pianistów. Koncerty w dniu 14 sierpnia 2021 odbyły się w Parku Fryderyka Chopina (Park Zdrojowy) w pobliżu pałacu belgijskiego kupca Lejeuna, mieszczącego obecnie Międzynarodowy Dom Kultury, a koncerty 15 sierpnia 2021 na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. Tak jak zaplanowano, firma YAMAHA nieodpłatnie udostępniła swój koncertowy fortepian Yamaha CFX dla potrzeb koncertów w Międzyzdrojach. Koncerty zostały utrwalone w formie wideo i transmitowane on-line w internecie. Wykonano projekty i wydrukowano festiwalowe materiały promocyjne: plakaty, banery, roll-up, zaproszenia, winiety internetowe oraz foldery festiwalowe. Plakaty i banery zostały rozwieszone w Międzyzdrojach. Wstęp na koncerty był wolny i nieodpłatny dla szerokiej publiczności.
Zadanie p.t. Festiwal Chopin en Vacances '2021-we dworach i krajobrazach Polski realizowane w programie "Muzyka" rozpoczęło się zgodnie z harmonogramem dnia 1 stycznia 2021 r. W okresie od 1 stycznia do 15 lipca 2021 r. trwały prace przygotowawcze, ostateczne ustalenie programów recitali i podpisanie umów z pianistami i innymi wykonawcami.
W okresie od 1 stycznia do 11 sierpnia 2021 r. przygotowaliśmy materiały promocyjne dla naszego zadania.
W okresie od 19 czerwca do 1 października 2021 r. miała miejsce szczegółowa realizacja Festiwalu oraz filmowej i  zdjęciowej dokumentacji realizacji zadania.
Pogoda w dniach 14 i 15 sierpnia 2021 była doskonała. Panowały idealne warunki dla realizacji koncertów plenerowych.
Przygotowane wcześniej materiały promocyjne festiwalu zostały wykonane zgodnie z planem: zaproszenia 250 szt., plakaty 40 szt., banery 4 szt., foldery 600 szt., roll-up festiwalowy 1 szt.. Plakaty i banery zostały rozwieszone przez partnera- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach i w bezpośrednim otoczeniu miejsc koncertowych w szczególności. Foldery festiwalowe rozdawane były wśród publiczności festiwalowej, aż do zupełnego ich wyczerpania. Roll-up festiwalowy był ustawiany przy fortepianie.
Niestety drugiego dnia festiwalu na Promenadzie Gwiazd pogoda stała się wietrzna i roll-up festiwalowy został zerwany i zniszczony podczas recitalu Eryka Parchańskiego.
Ponadto z powodów niezależnych od organizatorów w trakcie trwania recitalu Andrzeja Wiercińskiego karetka na sygnale podjechała w pobliże sceny, wezwana do osoby, która zasłabła na Promenadzie  Gwiazd. Głośna syrena karetki przerwała na chwilę występ naszego pianisty, który po wyłączeniu syreny karetki powrócił do kontynuowania swojego występu.
Partner - Międzynarodowy Dom Kultury rozstawił krzesełka dla publiczności przygotował pierwszego dnia zadaszenie nad fortepian oraz drugie nad stanowisko pracy filmowców realizujących nagranie i transmisję on-line w internecie. Drugiego dnia na Promenadzie Gwiazd zadaszona scena była w całości oddana nam do dyspozycji przez Partnera-Gminę Międzyzdroje.
Międzynarodowy Dom Kultury udostępnił nieodpłatnie dostęp do energii elektrycznej i internetu dla ekipy filmowej.
Międzynarodowy Dom Kultury zapewnił wodę w małych butelkach i drobne słodycze jako "barek" w przerwach koncertu.
Międzynarodowy Dom Kultury nie zapewnił kwiatów dla pianistów, tłumacząc się zapomnieniem, toteż w tej  awaryjnej sytuacji  Fundacja "Ziemia Dobrzyńska" z własnych środków zakupiła kwiaty dla pianistów.
Noclegi i wyżywienie zostały zapewnione wygodnie w centralnej lokalizacji w Międzyzdrojach w OW Meduza i Biała Mewa (Centru Usług Logistycznych przy ul. Krótkiej 1) w dniach 13-16 sierpnia 2021 r.
Koncerty zostały nagrywane w formie wideo i transmitowane on-line w internecie, a następnie udostępnione na kanale YouTube: Chopin en Vacances.
Zdjęciowa dokumentacja wykonania zadania zamieszczona została w bogatej formie na grupie społecznościowej na FB: Chopin en Vacances.
Koncerty prowadził Michał Korsak.
Jedynie dwóch pianistów wprowadziło częściowe, nie mające istotnego znaczenia zmiany do wykonywanych programów: Wojciech Kruczek i Eryk Parchański.
Zmiany te zostały wprowadzone na tyle wcześnie, jeszcze przed wydrukowaniem folderu festiwalowego, toteż w folderze festiwalowym jest już aktualny program recitali.  
Zmiany zostały wykazane poniżej w następujący sposób: najpierw podano "program zaplanowany", a poniżej "program wykonany".

Szczegółowy sposób realizacji festiwalu wyglądał następująco:

KONCERT Nr M-1
14 sierpnia 2021 o 12:00 (sobota)
W Parku Zdrojowym im. Fryderyka Chopina przed pałacem belgijskiego kupca Arnolda Lejeune'a (1860 r.),obecnie mieszczącego Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach.
Partnerzy: Gmina Międzyzdroje, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach,
Na fortepianie marki Yamaha CFX, wystąpili:

RECITAL Nr-1

Michał OLESZAK /prof. Alicja Paleta-Bugaj i prof. Konrad Skolarski/

1. Jan Sebastian Bach - Fantazja i fuga chromatyczna
2. Sergiusz Prokofiew- 10 utworów z Romea i Julii op. 75 nr 4,8,6
3. Fryderyk Chopin: Ballada f-moll op. 52
4. Sergiusz Rachmaninow- Etiudy op. 39 nr 6,9
           
przerwa

RECITAL Nr-2

Piotr SOŁTYSIK /prof. Wilia Ochocka-Janusz /

1. Józef Haydn - Sonata Es-dur Hob. XVI:52
2. Fryderyk Chopin - Etiuda a-moll op. 25 nr 11
3. Fryderyk Chopin - Ballada F-dur op. 38
4. Aleksander Skriabin - Etiuda cis-moll op. 2 nr 1
5. Karol Szymanowski - Błazen Tantris i Serenada Don Juana (z Masek op. 34)

przerwa

RECITAL Nr-3

Maria MOLISZEWSKA /prof. Stefan Wojtas/

1. Fryderyk Chopin - Polonez fis-moll op. 44
2. Fryderyk Chopin - Mazurkas op. 59 no 1,3
3. Fryderyk Chopin - Waltz op. 34 no. 1
4. Fryderyk Chopin - Nokturn op. 55 no. 2  
5. Camille Saint-Saëns - Etiude en forme de valse op. 52 no. 6
6. Fryderyk Chopin - Grande Valse Brillante op. 18

KONCERT Nr M-2
14 sierpnia 2021 o 17:00 (sobota)
W Parku Zdrojowym im. Fryderyka Chopina przed pałacem belgijskiego kupca Arnolda Lejeune'a (1860 r.), obecnie mieszczącym Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach.
Partnerzy: Gmina Międzyzdroje, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach,
Na fortepianie marki Yamaha CFX, wystąpili:

RECITAL Nr-4

Wojciech KRUCZEK /prof. Joanna Ławrynowicz-Just/
program zaplanowany:
1. Edvard Grieg - Melodia norweska z cyklu Utwory Liryczne op. 12 nr 6
2. Edvard Grieg - Ballada g-moll op. 24
3. Fryderyk Chopin - Rondo c-moll op. 1 -
4. Fryderyk Chopin - Lento con gran espressione op. post.
5. Fryderyk Chopin - Ballada g-moll op. 23
6. Fryderyk Chopin - Polonez As-dur op. 53

ZMIANA PROGRAMU
program wykonany:
1. Fryderyk Chopin:
- Polonez As-dur op. 53
- Lento con gran espressione op. post.
- Ballada g-moll op. 23
- Rondo c-moll op. 1
2. Ignacy Jan Paderewski:
- Krakowiak fantastyczny op. 14 nr 6
- Melodia Ges-dur op. 16 nr 2
- Nokturn B-dur op. 16 nr 4
- Polonez H-dur op. 9 nr 6

przerwa

RECITAL Nr-5

Mateusz KRZYŻOWSKI /prof. Joanna Ławrynowicz-Just/

Fryderyk Chopin:
1. Preludia op. 28 nr 1-11 ,
2. Etiuda Es-dur op. 10 nr 11,
3. Etiuda a-moll op. 25 nr 11,
4. Nokturn c-moll op. 48 nr 1,
5. Nokturn fis-moll op. 48 nr 2,
6. Scherzo b-moll op. 31.

KONCERT Nr M-3
15 sierpnia 2021 o 12:00 (niedziela)
Promenada Gwiazd w MIĘDZYZDROJACH, Pomorze Zachodnie.
Partnerzy: Gmina Międzyzdroje, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach,
Na fortepianie marki Yamaha CFX, wystąpili:

RECITAL Nr-6

Szymon DRABIŃSKI /prof. Karol Radziwonowicz/

1. F.ryderyk Chopin - Ballada g-moll op. 23
2. Fryderyk Chopin - Scherzo b-moll op. 31
3. Fryderyk Chopin - Polonez fis-moll op. 44
4. Johannes Brahms - Rapsodia h-moll op. 79

przerwa

RECITAL Nr-7

Jakub DRABIŃSKI /prof. Rafał Nicze/

1. Fryderyk Chopin - Polonez g-moll op. posth.
2. Anton Rubinstein - Romans Es-dur op. 44
3. Fryderyk Chopin - Mazurek B-dur op. 7 nr 1
4. Fryderyk Chopin - Nokturn cis-moll op. posth.
5. Fryderyk Chopin - Polonez B-dur op. posth.
6. Fryderyk Chopin - Walc a-moll op. 34 nr 2
7. Fryderyk Chopin - Walc Des-dur op. 34 nr 1 "Minutowy"

przerwa

RECITAL Nr-8

Eryk PARCHAŃSKI /prof. Artur Jaroń/
program zaplanowany:

Fryderyk Chopin:

1. Nokturn cis-moll op. 27 nr1
2. Etiuda C-dur op. 10 nr 1  
3. Etiuda h-moll op. 25 nr 10
4. Scherzo b-moll op. 31
5. Polonez As-dur op. 53
6. Impromptu Fis-dur op.36
7. Ballada f-moll op.52

ZMIANA PROGRAMU
program wykonany:
Fryderyk Chopin:

1. Preludium cis-moll op. 45
2. Ballada f-moll op. 52
3. Impromptu Fis-dur op. 36
4. Sonata h-moll op.58

KONCERT Nr M-4
15 sierpnia 2021 o 17:00 (niedziela)
Promenada Gwiazd w MIĘDZYZDROJACH, Pomorze Zachodnie
partnerzy: Gmina Międzyzdroje, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach,
na fortepianie marki Yamaha CFX, wystąpili:

RECITAL Nr-9

Anna Maria URZĘDOWSKA /dr. Stefan Wojtas/

1. Domenico Scarlatti-Sonata d-moll K1
2. Domenico Scarlatt-Sonata h-moll K27
3. Domenico Scarlatt-Sonata A-dur K24
4. Maurycy Moszkowski- Kaprys hiszpański a-moll op.37
5. Fryderyk Chopin-Nokturn Des-dur op.27 nr.2
6. Fryderyk Chopin-Scherzo h-moll op.20
7. Franciszek Liszt- Tarantella
przerwa

RECITAL Nr-10

Andrzej WIERCIŃSKI /prof. Anna Jastrzębska-Quinn, prof. Wojciech Świtała, prof. Paweł Gililov/

Fryderyk Chopin:

1. Nokturn H-dur op. 62 nr 1
2. Etiuda As-dur op. 10 nr 10
3. Etiuda a-moll op. 25 nr 11
4. Scherzo h-moll op. 20
5. Sonata h-moll op. 58
Na zakończenie realizacji zadania w dniach od 30 sierpnia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. wykonane zostało rozliczenie i  podsumowanie wykonania zadania, a sprawozdanie
z realizacji zadania zamieszczono w internecie. Zadanie zakończyło się w dniu 31 grudnia 2021 r.

W realizacji zadania wspierali nas współorganizatorzy:

  • Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach w zakresie nieodpłatnego udostępnienia miejsca koncertów w dniu 14 sierpnia 2021 r. w Parku Zdrojowym im. Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach oraz budynku Międzynarodowego Domu Kultury z jego salą koncertową i fortepianem, dla potrzeb organizacji koncertów i realizacji prób przed występami festiwalowymi w dniach 14 i 15 sierpnia 2021 r., jak również udostępnienie toalet dla publiczności, pianistów i organizatorów Festiwalu, udostępnienie nagłośnienia i mikrofonu dla konferansjera i nagłośnienia dla realizacji koncertu, realizacji sceny na gruncie i zadaszenia nad fortepian w dniu 14 sierpnia 2021 r., ustawienie widowni z krzeseł wokół fortepianu oraz zapewnienia zadaszonego miejsca i stołu dla realizatora nagrania wideo i transmisji on-line w dniach 14 i 15 sierpnia 2021 r., jak również zapewnienie dostępu do internetu, zapewnienie w dniach 14 i 15 sierpnia 2021 r. nieodpłatnego "barku" w przerwach miedzy recitalami koncertów (woda mineralna gazowana i niegazowana w małych butelkach oraz oddzielnie pakowane słodycze typu landrynki, lizaki etc.), rozwieszenia plakatów i banerów festiwalowych w miejscach koncertów i na terenie Międzyzdrojów, umożliwienie pianistom, organizatorom i zaproszonym gościom festiwalowym nieodpłatnego zwiedzenia Oceanarium i Muzeum Miniatur (kilka osób zwiedziło Oceanarium) .
  • Gmina Międzyzdroje  w zakresie nieodpłatnego udostępnienia miejsca koncertów w dniu 15 sierpnia 2021 r. na zadaszonej scenie na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach oraz zadaszonego miejsca dla realizatorów nagrania wideo oraz transmisji on-line, udostępnienia nieodpłatnego dostępu do zasilania  w energię elektryczną dla celów nagłośnienia i realizacji rejestracji wideo koncertów.
  • Yamaha Music Europe Sp. z o.o. oddział w Polsce w zakresie nieodpłatnego udostępnienia, dowiezienia na miejsca koncertów i nastrojenia fortepianu koncertowego marki Yamaha FCX dla  realizacji 4 koncertów festiwalowych w Międzyzdrojach w dniach 14 i 15 sierpnia 2021 r.
  • Szkoła Muzyczna II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w zakresie szeroko pojętego przygotowania wybitnie uzdolnionych, młodych polskich pianistów do ich występu festiwalowego. W Festiwalu w Międzyzdrojach wzięło udział 4 uczniów i absolwentów tej słynnej szkoły: Michał Oleszak, Szymon Drabiński, Wojciech Kruczek i Andrzej Wierciński.
  • Związek Szlachty Polskiej w zakresie promocji Festiwalu poprzez własne kontakty i na swoich stronach i portalach internetowych oraz poprzez służenie informacjami dla uczestników zadania i organizacji grupy publiczności na wyjazd na koncerty w Międzyzdrojach, w tym z zakresu historii, genealogii i architektury (w tym przypadku grupa publiczności , która przyjechała do Międzyzdrojów w większości składała się z członków Oddziału Szczecińskiego Związku Szlachty Polskiej), wykonanie kwerendy i zebranie informacji na temat historii Międzyzdrojów i znaczących ludzi związanych z tym miejscem (informacje zamieszczone na stronie www.chopinenvacances.pl w zakładce "Miejsca", które to badania historyczne będą kontynuowane.
  • Stowarzyszenie Rodu Korsaków w zakresie pomocy przy promocji zadania poprzez własne kontakty jak również poprzez stronę na FB: Dwór Wyręba.
  • Pracownia Autorska Domy Polskie arch. Beaty Kazimierskiej-Korsak w zakresie pomocy przy promocji Festiwalu poprzez własne kontakty oraz służenia wiedzą w zakresie architektury, historii sztuki oraz kształtowania koncepcji i nadzoru nad projektowaniem plastycznym materiałów promocyjnych Festiwalu.
  • Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w zakresie pomocy przy promocji Festiwalu poprzez własne kontakty Instytutu.

Dla realizacji promocji zadania przygotowaliśmy następujące materiały promocyjne: zaproszenia drukowane 250 szt do rozesłania pocztą tradycyjną, plakaty drukowane B2 40 szt., banery 80x500cm po jednym banerze na każdy z 4 koncertów festiwalowych, roll-up festiwalowy 1 szt. oraz folder festiwalowy A5, 36 stron, 600 szt. przeznaczony do rozdania wśród festiwalowej publiczności.
Ponadto dla promocji w internecie przygotowaliśmy winietę internetową oraz winiety dla transmisji on-line oraz elektroniczną wersję zaproszenia, plakatu oraz banerów festiwalowych. Poszczególne strony folderu były również wykorzystywane w internecie dla promocji i prezentacji poszczególnych młodych pianistów.
Na materiałach promocyjnych umieszczono logotypy MKDNiS oraz NIMiT oraz tekst: "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca".
Natomiast na stronie internetowej festiwalu: www.chopinenvacances.pl umieszczono logotypy MKDNiS oraz NIMiT oraz tekst: "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego, w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca".

Realizacja promocji zadania przebiegała wielotorowo:

  1. bezpośrednio poprzez osobiste kontakty i wzajemny przekaz informacji w gronie uczestników-sympatyków, wykonawców,organizatorów obecnej i poprzednich edycji Chopin en Vacances, kręgu osób im bliskich, przyjaciół, znajomych, których liczba z sezonu na sezon rośnie.
  2. poprzez tradycyjne oplakatowanie (40 szt. plakatów B2) i rozwieszenie banerów (o wymiarach 80x500 cm, 4 szt.) w miejscach gdzie koncerty festiwalowe odbywały się (Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina oraz Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach) oraz ich okolicy na terenie Międzyzdrojów, jak również oplakatowanie siedzib partnerów oraz miejsca noclegów w pensjonatach Biała Mewa i Meduza w Miedzyzdrojach gdzie mieliśmy noclegi i wyżywienie oraz salę prób i fortepiany dla realizacji prób przed koncertami festiwalowymi.
  3. Poprzez rozesłanie pocztą przez organizatorów i naszych partnerów, spersonalizowanych tradycyjnych zaproszeń papierowych (250 zaproszeń).
  4. Poprzez rozesłanie zaproszeń drogą mailową przez organizatorów i naszych partnerów z ich list mailingowych, jak również innych zaprzyjaźnionych organizacji i podmiotów związanych z festiwalem.
  5. W internecie poprzez strony internetowe organizatora: www.chopinenvacances.pl, grupę społecznościową na FB: Chopin en Vacances, na kanale YouTube: Chopin en Vacances.
  6. W internecie poprze strony internetowe naszych partnerów (oraz innych zaprzyjaźnionych organizacji i podmiotów związanych z festiwalem:
    stronę Międzynarodowego Domu Kultury www.mdkmiedzyzdroje.com oraz www.facbook.com/mdkmiedzyzdroje,
    stronę Związku Szlachty Polskiej www.szlachta.org.pl oraz forum ZSzP http://www.forum.szlachta.org.pl
    stronę Oddziału Toruńskiego Związku Szlachty Polskiej https://www.facebook.com/groups/1353726061435746
    stronę Dworu Wyręba (Stowarzyszenie Rodu Korsaków) https://www.facebook.com/Dw%C3%B3r-Wyr%C4%99ba-410449369323016
    stronę Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego https://www.facebook.com/groups/189608701468563 i innych.

Wydrukowano następujące materiały promocyjne zadania:

  • zaproszenia A 5-250 szt.
  • plakat B2-40 szt
  • baner 80x500 cm-4 szt.
  • roll-up 100x200 cm-1 szt.
  • folder A-5-600 szt.

ROZLICZENIE FINANSOWE ZADANIA

  Planowane Wykonanie
Całkowity koszt zadania w okresie sprawozdawczym 50 005,00 zł, gr 50 005,00 zł, gr
w tym koszty pokryte z uzyskanych środków finansowych MKiDN 40 000,00 zł, gr 40 000,00 zł, gr
Relacja kwoty dotacji do całkowitego kosztu zadania 79,99 % 79,99 %
Relacja środków publicznych do całkowitego kosztu zadania

79,99 %

79,99 %

Suma przychodów z realizacji zadania

  0,00 zł, gr
Niewykorzystana dotacja Ministra:   0,00 zł, gr

 

 Osobiście, w nieodpłatnym i otwartym festiwalu wzięło udział 1000 osób.
Poprzez media w festiwalu wzięły udział 1483 osoby.

Podatki oraz inne świadczenia od  honorariów  i  wynagrodzeń  zostały  przez  Fundację "Ziemia Dobrzyńska"  uregulowane  do  dnia  zakończenia  trwania  zadania  31.12.2021 r.

Do Raportu został załączony segregator z potwierdzonymi za zgodność z oryginałem kserokopii wszystkich faktur, rachunków, umów cywilno-prawnych oraz innych dokumentów wykazanych w raporcie, dokumentujących wydatkowanie środków finanowych Ministra wraz z potwierdzeniem ich zapłaty (zgodnie z Pismem DM.DPM.41.2.199.2021.2.MM z dnia 7 grudnia 2021 r. Katarzyny Meissner Dyrektor NIMiT).


Michał Korsak (Prezes Zarządu Fundacji "Ziemia Dobrzyńska")


Beata Kazimierska-Korsak (wicePrezes Zarządu Fundacji "Ziemia Dobrzyńska")