JENNIFER SCHROEDER

pianistaJennifer SCHROEDER
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu dr hab. Katarzyny Rajs.

Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych o randze międzynarodowej.

Zdobyła:

  • 1. miejsce na 29th Young Musician International competition ‚Citta di Barletta’ (Włochy),
  •  First Absolute Prize na 7th International Piano Competition in Ischia (Włochy),
  • 1. miejsce na III. Wiener Klassiker International Music Competition,
  • 2. miejsce na Young Euregio Piano Award w Geilenkirchen (Niemcy),
  • 3. miejsce na IV. Danubia Talents International Music Competition w Budapeszcie (Węgry)
  • wyróżnienie i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu C. Francka na Elevato Piano Competition w Salzburgu (Austria).

    Wielokrotnie brała udział w Warszawskich Warsztatach Pianistycznych i kursach mistrzowskich, gdzie kształciła się pod okiem wybitnych pedagogów, m. in.: Alberto Bertino, Alexeya Sokolova, Joanny Marcinkowskiej, Zofii Antes, Czesława Stańczyka oraz Gintarasa Januševičiusa. Brała również udział w lekcjach mistrzowskich ze światowej sławy pianistami takimi jak: Dina Yoffe, Jean Bernard-Marie, Walter Prossnitz oraz Kiryl Keduk. Jennifer Schroeder znalazła się również w gronie 11 pianistów, którzy otrzymali stypendium na udział w prestiżowej Międzynarodowej Akademii Pianistycznej International Piano Academy Feuerwerk Einbeck, jako jedyna pianistka z Polski.

Koncertuje w kraju i za granicą, m. in. we Włoszech, Austrii, Niemczech i na Węgrzech. Jest czterokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego. Udzieliła wywiadu i znalazła się na okładce magazynu Verizane. Wystąpiła w programie telewizyjnym Dzień dobry TVN. Została nominowana do honorowej nagrody Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego.