WOJCIECH KRUCZEK (Polska) fortepian :

<<< powrót do programu festiwalu

Wojciech Kruczek w 2019 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Obecnie jest studentem pierwszego roku studiów magisterskich w specjalności kameralistyka fortepianowa w klasie prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej.

Laureat wielu nagród i wyróżnień na konkursach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, m.in. na:

  • Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Pamięci Very Lotar-Szewczenko w Jekaterynburgu, Rosja (2016),
  • Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Alion Baltic w Tallinnie, Estonia (2016),
  • Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Augustina Aponte na Teneryfie (2020).

Miał przyjemność występować w różnych salach koncertowych oraz miejscach takich jak m.in.: Łazienki Królewskie, Pałac Szustra, Galeria Porczyńskich, Akademia Sztuk Pięknych, Zamek Królewski, Muzeum Fryderyka Chopina, Lotnisko Chopina w Warszawie; Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Prowadzi czynną działalność pianistyczną, często i chętnie koncertując zarówno podczas dedykowanych występów, jak również w ramach festiwalów na terenie kraju i za granicą. Bardzo ceni również występy w zespołach kameralnych. Posiada szeroki repertuar, w którym szczególne miejsce zajmują jego ulubieni kompozytorzy:

  • Fryderyk Chopin,
  • Ludwig van Beethoven.

W 2018 roku otrzymał stypendium Banku Societe Generale na realizację projektu płyty Cameral Stories, pomysłodawcą którego był Łukasz Brzezina, z którym wystąpił w duecie fortepian-akordeon. Za wybitne wyniki w nauce 4-krotnie otrzymał stypendium rektora UMFC dla najlepszych studentów. Jest również stypendystą Prezydenta Miasta Legionowo.

https://www.facebook.com/WojciechKruczekPianist

>>> Wywiad z Wojciechem Kruczkiem w Radio dla Ciebie 20 czerwca 2020 r. <<<

 

Występy Wojciecha Kruczka w Łazach.

<<< powrót do programu festiwalu