MICHAŁ OLESZAK (Polska) fortepian :

Z powodu poważnych okoliczności losowych uniemożliwiających występ w Radzikach Dużych, od dawna zapowiadanego pianisty Michała OLESZAKA,
zastąpi Joanna GORANKO.

<<< powrót do programu festiwalu

Michał Oleszak urodził się w 2000 roku we Wrocławiu. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. Rok później wziął udział w swoim pierwszym konkursie pianistycznym. W 2013 zaczął edukacje w Zespole Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie w klasie prof. Żanny Parchomowskiej. Trzy lata później został uczniem prof. Alicji Palety-Bugaj w OSM im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, u której obecnie kształci się jako student pierwszego roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jest laureatem młodzieżowych konkursow pianistycznych oraz konkursów muzyki kameralnej m.in.:

  • I miejsce na Międzynarodowym Konkursie w Koszycach (Słowacja);
  • I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Łomiankach,
  • III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narvie (Estonia);
  • I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Busku- Zdroju oraz
  • I miejsce na Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej.

Swoje umiejętności pianistyczne rozwijał także na kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów takich jak: Piotr Paleczny, Andrzej Jasiński, Philippe Raskin, Stephan Möller, Wojciech Świtała, Robert Szreder, Masahi Katayama, Maria Szwajger-Kułakowska oraz Elżbieta Stefańska.

Występował m.in. w Estonian Opera Theatre w Tallinie, Filharmonii w Koszycach, Ehrbar-Saal w Wiedniu, Filharmonii Opolskiej, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Zamku w Łańcucie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Sali Lustrzanej w Tarnowie oraz wielokrotnie na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

<<< powrót do programu festiwalu