MATEUSZ DUBIEL (Polska) fortepian :

<<< powrót do programu festiwalu

Mateusz Dubiel urodzony w 2004 roku w Bielsku-Białej. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W latach 2012-2018 kształcił się klasie Anny Lenart w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.

Obecnie uczy się pod kierunkiem prof. Mirosława Herbowskiego oraz p. Anny Skarbowskiej.

Jest laureatem nagród na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku (2015 - II miejsce, 2016 - III miejsce, 2017 - I miejsce). W 2017 zajął II miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Broumovská klávesa w Broumov (Czechy) oraz III miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Moszkowskiego Per aspera ad Astra w Kielcach.

W 2018 zdobył I nagrodę w IX Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie oraz III nagrodę w XV Konkursie Pianistycznym im. H. Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku.

W 2019 roku zdobył I miejsce i 4 nagrody dodatkowe na 27. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, oraz I miejsce i nagrode specjalną za wyróżniające wykonanie sonaty na 52. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Virtuosi Per Musica di Pianoforte" w Czechach.

Uczestniczył w kursach prowadzonych przez wybitnych pedagogów i artystów takich jak m.in prof. Andrzej Jasiński, prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, prof. Krystyna Borucińska, prof. Joanna Ławrynowicz-Just, prof. Charles Owen, dr. Bartosz Koziak, p. Aleksandra Świgut.

W 2017 wystąpił podczas Koncertu Świątecznego Polskiego Instytutu w Wiedniu. Koncertował m.in na Zamku Królewskim w Warszawie, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Centrum Muzyki Vigyázó Sandor w Budapeszcie, North Bohemian Theatre w Czechach, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Występował na Festiwalach "Wakacje z Chopinem" (Szafarnia) oraz "Muzyczna Korzkiew".

Od roku 2014 gra na corocznych koncertach świątecznych fundacji “Soroptimist International”. Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci od roku 2018.

Występy Mateusza Dubiela w Dworze WYRĘBA w Balinie rodu Korsaków.

<<< powrót do programu festiwalu