LELIN QI (Chiny) fortepian :

<<< powrót do programu festiwalu

Lelin Qi urodziła się 13 kwietnia 1995 r. w Guangdong w Chinach. Rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku czterech lat. Studia licencjackie ukończyła na Uniwersytecie Muzycznym Xinghai, który jest uważany za najlepszy w południowych Chinach. Obecnie jest studentką II roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego.

W trakcie studiów miała możliwość zdobywania doświadczenia współpracując ze znakomitymi pianistami - jak na przykład: Andrzej Jasiński, Mikhail Voskresensky, Victoria Mushkatkol, Viera Nosina, Einar Steen-Nokleberg.

Uczestniczyła w wielu recitalach fortepianowych w salonach Steinway & Sons i Yamaha w Chinach. Przez ostatnie lata miała możliwość występowania solo, jak również kameralnie w Chinach, Polsce, Austrii i Belgii.

Jest laureatką „32. Turnieju Pianistów - Stypendystów Zagranicznych o nagrodę imienia księcia Antoniego Radziwiłła 2019”. Zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie “Otwartych fortepianów młodzieżowych Chin 2017”, a także 3. nagrodę „2015 Chopin Nagrody Pamięci - Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Hongkongu”.

29 września 2019 r. w Ostrowie Wielkopolskim zagrała recital fortepianowy kończący „38. Międzynarodowy Festiwal Chopin W Barwach Jesieni Antonin 2019”.

6 listopada 2019 r. wykonała półrecital chopinowski w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Była jedyną reprezentantką Chin w VI Międzynarodowym Festiwalu im. I.J. Paderewskiego. Spotkała się wówczas z wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

16 listopada 2019 roku brała udział w koncercie z okazji 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Polską. Koncert odbył się na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Występy Lelin Qi w Skrwilnie.

 

<<< powrót do programu festiwalu